4
3
2
1

• 2016. augusztus 31 és szeptember 3. között Bábolnán, a Nemzeti Ménesbirtok Kft. díjugrató központjában kerül megrendezésre a Fiat Díjugrató Magyar Bajnokság. Látogasson ki ön is Bábolnára és élvezze Magyarország legjobb dijugratóinak versengését!

A felnőtt országos bajnoki döntő győztese egy Fiat Tipo modellt is kap a bajnoki címe mellé. Az elmúlt évben Horváth Balázs ötödször nyert PM Jumping Lady-vel.

• Bábolnán, a 2016. augusztus 31 és szeptember 3. között megrendezésre kerülő Fiat Díjugrató Magyar Bajnokságon, a felnőtt országos bajnok, a győzelmi jutalmaként egy vadonatúj Fiat Tipo személygépkocsiba szállhat át a nyeregből.

A Fiat Tipo modellt a névadó főtámogató, FCA Central & Eastern Europe Kft., a KB Autoteam Kft. Fiat Márkakereskedés és Márkaszerviz valamint a Díjugrató Szakág ajánlott fel 2015 felnőtt magyar díjugrató bajnokának.

Ifj. Szabó Gáboré a dicsőség és az autó

14194482 1149281155095227 375066941 n

Szép számú közönség előtt, két 150 cm-es pályával dőlt el, hogy ki lesz 2016 felnőtt díjugrató bajnoka. A kezdés előtt már eldőlt, hogy nem lesz címvédés, hiszen az elmúlt három év győztese, az Airventes Horváth Balázs lovai sérülése miatt nem tudott starthoz állni.

A végsőkig izgalmas verseny után a CSIO Nagydíj győztesünk, a nyíregyházi Timpex Ménes lovasa, ifj. Szabó Gábor meg tudta szerezni pályafutásának első felnőtt arany érmét. A sárga, 11 éves Timpex Bölcsésszel hibátlan első forduló után, a második körben egy oxernél beszedett verőhibája ellenére , 6,95 hibaponttal megőrizte első helyét és méltán vehette át a FIAT Magyország vezetőjétől, Rémi Gábor Úrtól a vadonatúj FIAT csoport személygépkocsit.

14249308 1149281248428551 713513284 n

A Sáripusztai Ménes lovasa, ifj. Gombos László 7,72 hibaponttal, verőhiba nélkül a második helyet szerezte meg.

14218610 1149281281761881 1973896245 n

Tavalyi helyezését megismételte a Toll 96 Kft. lovasa ifj.Tóth László és Isti páros.

14171872 1149281218428554 1209127899 n

Negyedik helyen 2011.év bajnoka az Agropointos James Wingrave végzett, saját kancájával Quirosával. A sérülése után kitűnően visszatérő, 22 éves Mráz Tamás előtt, aki Bascot lovagolta. A döntőben dupla hibátlant kellett lovagolnia a vajtai Reischl Mártonnak, ahoz hogy pályafutása legnagyobb sikerét elérve a felnőtt bajnokság hatodik helyén végezzen.

A FIAT díjugrató OB a Bábolnai Gazdanapokkal közösen egy nagyszerű sportot hozott, ahol Magyarországon egyre népszerűbb sportág egy széles körben is bemutatkozott.

Amatőrjeink, utánpótlásaink és profi lovasaink az egész szezonban  nem fáradva hétről hétre készülve, versenyezve, dolgoztak azért, hogy egy Országos Bajnokságon megmutathassák tudásukat és élvezhessék a díjugrató sport örömeit.

Fotó: Hajdu krisztina lovasfoto.hu